folklórní soubor Lipka Pardubice - folklor Východních Cech
o souboru
pár slov o nás
členové
repertoár
napsali o nás
texty písní
nabízíme
partneři
akce
nadcházející akce
nedávné akce
archiv
sezona 13/14
sezona 12/13
sezona 11/12
sezona 10/11
sezona 09/10
sezona 08/09
sezona 07/08
kronika 1982
kronika 1981
kronika 79/80
projekty
CD Pod naší lipkou
podzimní folklórní slavnosti
taneční domy
staročeský bál
výroční koncerty
vánoční pořady
památná lípa
lidové zvyky
tábor DFS Perníček

VÝROČNÍ KONCERTY

Co je výroční koncert folklorního souboru Lipka Pardubice?

Je to koncert jako jakýkoliv jiný, jen lidově laděný. Členové souboru Vám předvedou to nejlepší z celého roku a představí spousty skvělých premiér, které si schochávali přesně pro tuto příležitost.

Na co všechno se můžete těšit?

Těšit se můžete na tanečky, tance i celá pásma. Dále na zpěvy sborové i sólové, na muzikantská okénka, herectví, na vybrané hosty (cizí soubory, herci, zpěváci), večerem většinou provádějí známé osobnosti. Pořad je obohacen o multimediální překvapení, promítání, soutěže. A těm, kterým se nebude chtít domů bude naše živá muzika hrát k tanci až do pozdního večera.

Pro koho je tento koncert určen?

Jednoduše pro všechny už od nejútlejšího věku. Díky rozmanitosti programu si přijdou na své mladí i staří, folkloristi i lid nefolklorní, tanečníci i netanečníci, zpěváci i pouhý posluchač. Každý se bude bavit, každý si večer užije po svém.

Bude se koncert odehrávat v Pardubicích?

Ano, v Pardubicích. Dokonce v samém centru Pardubic, v kulturním domě Hronovická. Blízko tam a blízko zpět, abychom se v případě nouze a bez úhony dokázali vrátit domů.

Chcete se o výročním koncertu dozvědět více?

Výroční koncert, který pro Vás i nás samotné připravujeme každý rok, je třešničkou na dortu. Celá tato událost je odměnou pro nás všechny za celoroční, mnohdy velmi namáhavé folklorní skotačení. Výroční koncert je silně stmelující akce, kdy celá naše parta včetně rodin táhnou za jeden provaz a společně pracují na pestrém celovečerním programu. Témata koncertů jsou vybírány tak, aby jim divák rozuměl, aby se z nich něco zajímavého dozvěděl a hlavně, aby se bavil. Pevným základem bývají čisté tradice a zvyky z Pardubicka a okolí, které chráníme pro další generace a předáváme je veřejnosti. Z tanečních prvků charakteristických pro náš východočeský region jsou vystavěny buď jednotlivé tance, nebo celá pásma. Kromě tanců a písní, z dob před mnoha a mnoha lety, které za tuto dobu již zlidověly, se věnujeme i věcem novějším. Ty bývají často pro současného diváka tématicky zajímavější, jelikož vycházejí z každodenního života. Díky nim se s nadsázkou a lehkou ironií přenášíme přes současné problémy, nebo se snažíme na ně ukázat. Kromě koncertů plných vtipných narážek na doby současné, či minulé, které do jisté míry mohou mít i vzdělávací charakter, stavíme také pásma mající blízko třeba k našemu rodnému městu, Pardubicím. Historická fakta, která obsahují, bych bral opravdu s velkou rezervou. Nejenže se je nebojíme trochu zkreslit, my nemáme strach dějiny měnit. Ovšem slibujeme, že pouze v zájmu dobré zábavy.

Výroční koncert souboru LipkaTímto koncert ale zdaleka nekončí. Aby si tanečníci mezi jednotlivými čísly malinko odpočinuli, v průběhu večera vystoupí i sami muzikanti. Ti vám předvedou premiéry nových písniček, které jste ještě nikdy neslyšeli. To je chvíle, kdy si můžete zavřít oči, po patře převalovat přívlastkové víno a nechat libou muziku ovlivňovat vaše pocity.

Aby toho všeho nebylo málo, přichází vás potěšit náš host. Můžou to být herci, zpěvačky, či cimbálová muzika. Vybíráme důkladně, neboť je to výroční koncert a tak hosté vždy stojí za to. Neváhají přijet ani z velké dálky.

Čím jsou výroční koncerty ale opravdu, opravdu specifické? Jelikož se konají ve velkém kulturním domě v centru Pardubic s výborným technickým zázemím, můžete vidět mezi tanci, zpěvy a hereckými výkony, sjíždět z nebes bílé plátno. To nebývá jentak ledajaké, ale kouzelné. Prolínají se na něm veselé obrázky nás, Lipkových dětí, užívajících si filmové slávy. Každoroční interaktivní představení rozzáří obličej nejednoho mručouna. Tiší flegmatici se za břicho popadají a extroverti jsou slyšet až v Hradci Králové, když sledují naše komedie.

Celým večerem vás provedou perfektní moderátoři. Nikdy se dopředu nedozvíte, kdo to bude, ale vždy to bude někdo vyjímečný. Uvaděči bývají známé mediální osobnosti, divadelníci z Pardubického kraje i míst vzdálených, baviči, či zcela nové tváře začínajících hvězd.

Na našem výročním koncertě nesmí chybět ani malá hříčka pro děti a pro dospělé. Sice si za vaši snahu odnesete určitě pěknou cenu, ale pro ní samotnou si určitě hrát nebudeme. Zjistili jsme, že naši hosté jsou opravdu do jednoho čestní lidé, hrající "fair play" a toho si ceníme. Po koncertě se většina kulturou nasycených hostů rozeběhne domů a ještě po cestě si brouká chytlavé melodie. Někteří by si ještě skočili a mají příležitost, protože jim k tomu hraje živá muzika folklorního souboru Lipka a jejich hosté. A na závěr? Budeme doufat, že budeme odměňováni potleskem a pozitivními ohlasy jako doposud a že se shledáme opět za rok.

Výroční koncert souboru Lipka Výroční koncert souboru Lipka
23. listopadu 2019 - Praha, Divadlo U hasičů
FOLKLOR 4x JINAK S DAVIDEM MIKULOU
8. prosince 2019 - Pardubice, KD Hronovická
VÁNOČNÍ KONCERT S DFS PERNÍČEK
25. dubna 2020 - Pardubice, KD Hronovická
13. VÝROČNÍ KONCERT FS LIPKA PARDUBICE
Kulturní centrum Pardubice
CD Pod naší Lipkou Nechcete čekat na naše vystoupení? Objednejte si naše zbrusu nové CD představující průřez repertoárem prvních pěti let činnosti obnovené Lipky a budeme s Vámi kdekoli a kdykoli budete chtít!
Jen chci poslat pozdrav Lence Šťastné. Ať se Lipce daří. Martina Zbránková
Prosím paní Brandovou, která nám zaslala dotaz prostřednictvím formuláře na těchto stránkách, aby napsala ještě jednou přímo na email fslipka@centrum.cz - v došlém vzkazu totiž nebyla celá adresa, na kterou bych mohl odpovědět. Děkuji!
Ahoj k Vám do Lipky! Nedá mi to, abych alespoň takto, psanou formou, nesmekla klobouk zejména před všemi muzikanty, kteří účinkovali jako tanečníci jak na Vašem bále, tak i teď v sobotu v Pileticích! Na bále se mi při "čechomoráckém čísle" doslova tajil dech a v němém úžase jsem zírala s (lidově řečeno) hubou dokořán, takže na Májce jsem si to divácky znovu mile ráda užila! Myslím, že je to obdivuhodný výkon. Díky za něj a těším se na další! Zdraví Káťa-Láďa
pro členy
login:
heslo:
www.PardubickeObchody.czUbytování Krkonoše, Jizerské hory a Český rájUbytování na SlovenskuPardubický kaleidoskop
Kam na výlet s detmi?Hanáci PrahaRáj notKroje.cz - materiály a doplňky pro krojeEshop tradice
Copyright © Folklórní soubor Lipka Pardubice, o.s.
Licence agreement