folklórní soubor Lipka Pardubice - folklor Východních Cech
o souboru
pár slov o nás
členové
repertoár
napsali o nás
texty písní
nabízíme
partneři
akce
nadcházející akce
nedávné akce
archiv
sezona 13/14
sezona 12/13
sezona 11/12
sezona 10/11
sezona 09/10
sezona 08/09
sezona 07/08
kronika 1982
kronika 1981
kronika 79/80
projekty
CD Pod naší lipkou
podzimní folklórní slavnosti
taneční domy
staročeský bál
výroční koncerty
vánoční pořady
památná lípa
lidové zvyky
tábor DFS Perníček

VÝROČNÍ KONCERTY

5. Výroční koncert

Fotogalerie:

Propagace:

pozvánka

5. výroční koncert folklorního souboru Lipka 14. dubna 2012 jsme v Kulturním domě Hronovická v Pardubicích oslavili již páté výročí. Celým večerem nás v roli doktora Práška provedl moderátor Patrik Ulrich. Jeho pomocník aplikoval na začátku celého vystoupení všem zúčastněným experimentální lék, který jim měl vrátit chuť do života, ovšem jen na pár hodin. Přípravek zabral prakticky ihned a na pódiu bylo veselo. Členové folklorního souboru Lipka spolu se sympatickými dívkami folklorního souboru Radost tančili po pódiu a bavili nejen diváky, ale i sami sebe.

Poté doktor Prášek přišel s další informací. Někde v budově se nachází ještě jedna poslední dávka. Po příjemné zkušenosti se všichni tanečníci prahnoucí po této další dávce rozlétli do všech stran a začal boj o to jediné, co je mohlo udělat šťastnými. Co však doktor zamlčel bylo, že tato druhá dávka by byla již smrtelná. Nelítostný boj všech proti všem probíhal nejen živě v sále, ale i v ostatních prostorách budovy. Hosté však o nic nepřišli, jelikož veškeré počínání účinkujících bylo zaznamenáváno předem nainstalovaným kamerovým systémem a přenos promítán na plátno v sále.

Po zbytek večera se na parketu střídali folklorní soubor Lipka s folklorním souborem Šarvanci z Prahy. Mezi jednotlivými bloky bylo možné sledovat napínavé akce z bezpečnostních kamer. Ani na tomto pátém výročním koncertu nemohl chybět souborový maskot Berta. Náš čtyřnohý cvičený mazel, který si nenechá ujít jedinou premiéru. I té byl aplikován kouzelný preparát a možná proto vyváděla jako nikdy předtím. Její touha po pozornosti a slávě ji přivedla na podium právě při nádherných písních Šarvancských dívek. Postavila se přímo před ně, čelem k divákům a když aplaus publika přerušil probíhající vystoupení, zavrtěla ocasem a spokojeně se vrátila do hlediště.

Večer plynul vesele dál a tanečníci se bavili čím dál více, jako-by účinek experimentálního léku, ne a ne vyprchat. Nelítostný boj o další dávku v prostorách této malé scény se blížil ke konci a stříkačku se podařilo ukořistit čtyřnohé Bertě. Jakým překvapením bylo pro všechny, že se na konci celého večera sešli všichni opět na jevišti plní síly a vitality i s Bertou, která si po cestě aplikovala druhou, údajně smrtelnou dávku. Jediné možné vysvětlení potvrdil MUDr. Prášek. Přiznal se, že je velice zarmoucen z toho, co pozoruje kolem sebe. Neustálý shon a stres vysává energii z každého z nás a místo toho, abychom se sešli s přáteli vyhledáváme temné koutky kde se užíráme vlastní samotou. Jeho celoživotním úsilím není v hledání kouzelné tabletky věčného štěstí, jeho snahou je lidem dokázat, že šťastní jsou a proto se rozhodl pro celý tento podvod. Vymyslel si dokonalou historku o preparátu, který nebyl nic jiného než obarvený solný roztok, titulu, kterým se honosil nikdy nedosáhl, ale příběhu dodal věrohodnosti a pomocník, který preparát aplikoval? Pouze sympaťák s kterým se seznámil chvíli před začátkem experimentu. Kdo ví, odkud přišel a co byl vlastně zač.

Vše dopadlo tak, jak dopadnout mělo. Poté, co si všichni uvědomili, že ke štěstí nepotřebují nějaké pilulky či preparáty, pokračovali v zábavě až do bílého rána a vsadím se o co chcete, že jsou šťastní ještě dnes. Pokud se jim však kdykoliv bude zdát, že je štěstí opouští, že je nikdo nemá rád, že ztratili smysl života, stačí vyhledat doktora Práška, s kterým se lze setkat v hledišti na každé naší akci, neboť právě tam on pravidelně načerpává pozitivní energii pro šťastnější zítřky.

Je vám líto, že jste tuto akci propásli? Navštivte naše stránky http://fslipka.cz a přihlašte se k odběru našich novinek.

5. června 2020 - Pardubice, Pernštýnské nám.
PERNŠTÝNSKÁ NOC
7. června 2020 - Pardubice
MFF PARDUBICE-HRADEC KRÁLOVÉ
26.-28. 6. 2020 - Vsetín
MFF VSETÍNSKÝ KRPEC
Kulturní centrum Pardubice
CD Pod naší Lipkou Nechcete čekat na naše vystoupení? Objednejte si naše zbrusu nové CD představující průřez repertoárem prvních pěti let činnosti obnovené Lipky a budeme s Vámi kdekoli a kdykoli budete chtít!
pro členy
login:
heslo:
www.PardubickeObchody.czUbytování Krkonoše, Jizerské hory a Český rájUbytování na SlovenskuPardubický kaleidoskop
Kam na výlet s detmi?Hanáci PrahaRáj notKroje.cz - materiály a doplňky pro krojeEshop tradice
Copyright © Folklórní soubor Lipka Pardubice, o.s.
Licence agreement