folklórní soubor Lipka Pardubice - folklor Východních Cech
o souboru
pár slov o nás
členové
repertoár
napsali o nás
texty písní
nabízíme
partneři
akce
nadcházející akce
nedávné akce
archiv
sezona 13/14
sezona 12/13
sezona 11/12
sezona 10/11
sezona 09/10
sezona 08/09
sezona 07/08
kronika 1982
kronika 1981
kronika 79/80
projekty
CD Pod naší lipkou
podzimní folklórní slavnosti
taneční domy
staročeský bál
výroční koncerty
vánoční pořady
památná lípa
lidové zvyky
tábor DFS Perníček

VÝROČNÍ KONCERTY

Uskutečněné

A TO JE TEN POKROK - XI. VÝROČNÍ KONCERT

VĚŘTE, NEVĚŘTE
9. VÝROČNÍ KONCERT FS LIPKA PARDUBICE

Folklorní soubor Lipka Pardubice v této sezoně vstupuje do druhé dekády svého působení na folklorní scéně a i letos si pro Vás připravil v pořadí již 11. Výroční koncert. Ten nabídne jako vždy zábavu v podobě nových písní a tanců, tentokrát ale navíc také poučení – vždyť podtitul koncertu zní "výdobytky moderní doby zpěvem a tancem". Představíme Vám pravdivé i smyšlené příběhy produktů technického pokroku, které ale mohou mít kořeny v dobách dávno minulých.

Soubor Lipka si pro Vás přichystal premiéry nových tanců se špetkou humoru – Ach, synečku a choreografii Lucerna, dále pak tanečně-scénické pásmo na vážnější téma s názvem Ach, ženy, ženy a nechybět nebudou ani čerstvé autorské úpravy lidových písní. Folklórní soubor Lipka si už od svého založení klade za cíl prezentovat lidové písně, tance i zvyky široké veřejnosti přístupnou a poutavou formou. V repertoáru Lipky tak najdete jak východočeské tance ve své základní podobě, ale i moderní a netradiční zpracování tradičních témat.

Výroční koncert bezpochyby ozdobí také milý host, amatérský divadelní soubor Matýsek („Malá taneční skupina“) z Kyjova, který se věnuje tanečnímu divadlu s lidovými prvky. Jeho základní inspirací jsou lidové obyčeje, zvyky, lidová slovesnost, písně a tance. Jako své krédo soubor uvádí: "Chceme pobavit diváky i sami sebe a přitom přitáhnout pozornost široké kulturní veřejnosti k bohaté folklorní a ochotnické tradici svého regionu." Choreografem souboru je Ladislav Šimeček.

Výroční koncert FS Lipka A TO JE TEN POKROK se uskuteční v sobotu 21. dubna 2018 v Kulturním domě Hronovická v Pardubicích, začátek je stanoven na 17 hodin. Koncert je určen pro všechny věkové skupiny a pobaví i diváky, kteří folklorní vystoupení běžně nevyhledávají.

Vstupenky budou k dostání na místě před koncertem, vstupné je 100 Kč, zlevněné pro studenty a důchodce 60 Kč. Čekat na Vás bude i drobné občerstvení.

VĚŘTE, NEVĚŘTE - 9. VÝROČNÍ KONCERT

VĚŘTE, NEVĚŘTE
9. VÝROČNÍ KONCERT FS LIPKA PARDUBICE

V rámci 9. Výročního koncertu FS Lipka Pardubice Vás necháme nahlédnout do zákulisí a historie souboru. Inspirováni televizním pořadem Věřte, nevěřte Vám představíme několik příběhů a bude jen na Vás odhadnout, který pravdivý a který jsme si vymysleli.

Především Vás ale čekají premiéry i archivní kusy z repertoáru našeho souboru, představíme Vám hosta, Folklorní soubor Búřka z Čejče, nabídneme Vám drobné pohoštění a po skončení pořadu se můžete zdržet při malé zábavě u muziky.

8. VÝROČNÍ KONCERT FS LIPKA

TEN UMÍ TO A TEN ZAS TOHLE - 8. VÝROČNÍ KONCERT

7. Výroční koncert

VÁNOCE, VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ...
aneb Už se zase těšíme na Ježíška!

6. Výroční koncert

Přijměte prosím srdečné pozvání na 6. Výroční koncert Folklórního souboru Lipka Pardubice, který se uskuteční v sobotu 13. dubna 2013 od 19 hodin v Kulturním domě Hronovická v Pardubicích. Společně s hostem večera, Folklorním souborem Radost Pardubice, jsme pro Vás připravili přehlídku těch nejlepších tanců a písní z našich repertoárů, v průběhu koncertu pak pokřtíme premiérové CD našeho souboru. A konečně - po vzoru našich komerčních televizí jsme se výroční večer rozhodli zpestřit soutěží talentů, ve které poznáte schopnosti a nadání našich členů mnohdy netušené a jen na Vás bude vybrat ten největší. Těšíme se na Vás!

5. Výroční koncert

14. dubna 2012 se v Kulturním domě Hronovická v Pardubicích konal pátý výroční koncert Folklorního souboru Lipka moderovaný Patrikem Ulrichem. Jako vždy jsme upustili fantazii uzdu a nabídli divákům bláznivý večer plný napětí a nečekaných zvratů. Naše početné řady byly rozšířeny o sympatické tanečnice z folklorního souboru Radost a svojí chvíli slávy si užil také maskot folklorního souboru Lipka, labradorský retriever Berta. Jako host letos přijal naše pozvání Folklorní soubor Šarvanci z Prahy.

4. Výroční koncert - Koňská opereta

Již čtvrtý výroční koncert, kterým nás provedl moderátor David Slouka, proběhl v duchu Velké pardubické. Večer jsme také trávili s pěveckým souborem Kmotričky z Brna.

5. září 2020, 14:00-17:00 - Mrákotín
MORAVSKÝ DEN
28. listopadu 2020 - Boršice, Kulturní dům
FOLKLOR 4X JINAK S DAVIDEM MIKULOU
18. prosince 2020, 18:00 - Pardubice, KD Hronovická
VÁNOČNÍ A 13. VÝROČNÍ KONCERT
Kulturní centrum Pardubice
CD Pod naší Lipkou Nechcete čekat na naše vystoupení? Objednejte si naše zbrusu nové CD představující průřez repertoárem prvních pěti let činnosti obnovené Lipky a budeme s Vámi kdekoli a kdykoli budete chtít!
pro členy
login:
heslo:
www.PardubickeObchody.czUbytování Krkonoše, Jizerské hory a Český rájUbytování na SlovenskuPardubický kaleidoskop
Kam na výlet s detmi?Hanáci PrahaRáj notKroje.cz - materiály a doplňky pro krojeEshop tradice
Copyright © Folklórní soubor Lipka Pardubice, o.s.
Licence agreement