folklórní soubor Lipka Pardubice - folklor Východních Cech
o souboru
pár slov o nás
členové
repertoár
napsali o nás
texty písní
nabízíme
partneři
akce
nadcházející akce
nedávné akce
archiv
sezona 13/14
sezona 12/13
sezona 11/12
sezona 10/11
sezona 09/10
sezona 08/09
sezona 07/08
kronika 1982
kronika 1981
kronika 79/80
projekty
CD Pod naší lipkou
podzimní folklórní slavnosti
taneční domy
staročeský bál
výroční koncerty
vánoční pořady
památná lípa
lidové zvyky
tábor DFS Perníček

KAM NA VÝLET S DĚTMI?

Někdy je to těžké, připravit dětem program, aby je naprosto pohltil. Říkáte si, že jste s nimi absolvovali snad každou špatnost. Jak jinak je ještě zabavit? Kam na výlet, aby to pro ně bylo alespoň trochu jiné?

Pokud jste z Pardubic a okolí, nebo pokud jste natolik mobilní, že se můžete přijet podívat, máme pro Vás pár tipů.

Sáhněte si do kapsy, vezměte si notýsek a určitě si nezapomeňte poznamenat datum 4. prosince. Ano, tušíte správně. Vezměte děti do Pardubic! Kam?

Na výlet za čertem a Mikulášem

Každý rok připravujeme jednu extra akci pouze pro malé děti s jejich rodiči. Mikulášská zábava s Folklorním souborem Lipka začíná již od nádherné patnácté hodiny, kdy jsou děti ještě plné energie. Jejich vrstevníci si pro ně připraví ukázku toho, co všechno se dá v tomto věku zvládnout a pak se jde s chutí na věc.

Všichni naši členové převlečení do veselých masek čertů se nemůžou dočkat prvního tanečku. Rozeberou si odvážnější dětičky, ty méně odvážné nechají svým rodičům a hurá do prvního pekelného tanečku. Nejprve zlehounka, aby děti příliš nevyplašili, když jim při rytmickém tleskání odlétávají pekelné jiskry od umouněných praciček. Kdybyste to viděli! Toho křiku a prapodivného klopýtání a poskakování. Kdybyste slyšeli to řinčení řetězů. Čertíci kopýtky kmitají, jakoby by to mělo být jejich poslední. Po prvním tanečku již ví, že s dětmi nejsou žerty. Vždyť jejich tempo je přímo likvidující. To se líným pekelníkům nelíbí a proto navrhují něco v mírnějším tempíčku. Něco u čeho by se dalo třeba sedět? I na malování se však málo připravili a tak rozdávají dětičkám první sladké odměny. I přemýšlí čertiska, v čem by mohli zvítězit. Jednou se s dětmi honí po parketu a hned dostanou nášup koštětem, vezmou pytle a prý kdo bude rychlejší. Jakpak by se do nich mohli vejít, když celý rok leží u kotle. Hlava jim jde z toho kolem a maminky cení zoubky, spokojené, že si konečně jednou odpočinou. Nakonec ten nerovný boj musí utnout Mikuláš. "Děti, nechte peklu alespoň drobet důstojnosti" pronese povzneseně. Hnedle se ptá, zda-li někdo neumí písničku, nebo básničku a zda byl celý rok hodný. Opět všichni, jak jinak! Ještě že si sebou přinesl velký ranec dárků.

Každé dítko opouští sál veselé a chlubí se maminkám, co že to všechno od Mikuláše dostali. Určitě budete přemýšlet ještě o dalších výletech. Kam že to vyrazit na výlet dál? Opět do Pardubic.

Vánoční pořad pro každého

Ani výletu na Vánoční pořad nebude nikdo litovat. I tyto pořady jsou pro děti více než vhodné. Program je sice trošku kratší, aby se naši malí ve svých židličkách moc nevrtěli, ale zúčastní se ho se stejným nadšením, jako Mikulášské zábavy. Každé malé dítko miluje koledy a s námi se jich nazpívá! Kdy se mu stane, aby mu k tomu zahrála živá muzika? Představení jsou zábavná a o ději představení často rozhodují sami diváci.
Teď když se vás někdo zeptá: "Kam na výlet s dětmi?" třeba si vzpomenete na to krásné městečko plné perníku. Možná se vám vybaví dostihoví koně, ale možná si vzpomenete na mé povídání a přijmete pozvání na některé z našich pořadů pro děti. Těším se, že na vás. Prosím, vyberte si z naší pestré nabídky.

23. listopadu 2019 - Praha, Divadlo U hasičů
FOLKLOR 4x JINAK S DAVIDEM MIKULOU
8. prosince 2019 - Pardubice, KD Hronovická
VÁNOČNÍ KONCERT S DFS PERNÍČEK
25. dubna 2020 - Pardubice, KD Hronovická
13. VÝROČNÍ KONCERT FS LIPKA PARDUBICE
Kulturní centrum Pardubice
CD Pod naší Lipkou Nechcete čekat na naše vystoupení? Objednejte si naše zbrusu nové CD představující průřez repertoárem prvních pěti let činnosti obnovené Lipky a budeme s Vámi kdekoli a kdykoli budete chtít!
Jen chci poslat pozdrav Lence Šťastné. Ať se Lipce daří. Martina Zbránková
Prosím paní Brandovou, která nám zaslala dotaz prostřednictvím formuláře na těchto stránkách, aby napsala ještě jednou přímo na email fslipka@centrum.cz - v došlém vzkazu totiž nebyla celá adresa, na kterou bych mohl odpovědět. Děkuji!
Ahoj k Vám do Lipky! Nedá mi to, abych alespoň takto, psanou formou, nesmekla klobouk zejména před všemi muzikanty, kteří účinkovali jako tanečníci jak na Vašem bále, tak i teď v sobotu v Pileticích! Na bále se mi při "čechomoráckém čísle" doslova tajil dech a v němém úžase jsem zírala s (lidově řečeno) hubou dokořán, takže na Májce jsem si to divácky znovu mile ráda užila! Myslím, že je to obdivuhodný výkon. Díky za něj a těším se na další! Zdraví Káťa-Láďa
pro členy
login:
heslo:
www.PardubickeObchody.czUbytování Krkonoše, Jizerské hory a Český rájUbytování na SlovenskuPardubický kaleidoskop
Kam na výlet s detmi?Hanáci PrahaRáj notKroje.cz - materiály a doplňky pro krojeEshop tradice
Copyright © Folklórní soubor Lipka Pardubice, o.s.
Licence agreement