folklórní soubor Lipka Pardubice - folklor Východních Cech
o souboru
pár slov o nás
členové
repertoár
napsali o nás
texty písní
nabízíme
partneři
akce
nadcházející akce
nedávné akce
archiv
sezona 13/14
sezona 12/13
sezona 11/12
sezona 10/11
sezona 09/10
sezona 08/09
sezona 07/08
kronika 1982
kronika 1981
kronika 79/80
projekty
CD Pod naší lipkou
podzimní folklórní slavnosti
taneční domy
staročeský bál
výroční koncerty
vánoční pořady
památná lípa
lidové zvyky
tábor DFS Perníček

FOLKLÓRNÍ SOUBOR LIPKA PARDUBICE

Folklórní soubor Lipka si už od svého založení klade za cíl prezentovat lidové písně, tance i zvyky široké veřejnosti přístupnou a poutavou formou. V repertoáru Lipky tak najdete jak východočeské tance ve své základní podobě, ale i moderní a netradiční zpracování tradičních témat. Lipka se tak již během prvních let své činnosti představila na mnoha podiích a tanečních parketech.

O souboru >>>

Soubor Lipka Vám nabízí folklórní programy sestavené podle Vašich přání - vystoupení v délce od pěti do šedesáti minut, ale i celovečerní taneční zábavu s předtančením, tanečními hrami a soutěžemi i výukou lidových tanců. Náš soubor pravidelně vystupuje na nejrůznějších trzích, při velikonočních a mikulášských slavnostech, na adventních a vánočních koncertech. Vyjímkou nejsou ale ani folklórní vystoupení a taneční zábavy na plesech, firemních večerech, konferencích a jiných společenských událostech.

Nabízíme >>>

NOVINKY

Soutěž

Miroslav Beran, 23. 4. 2011

Pokud navštěvujete naše akce, typu taneční dům nebo výroční koncert, jistě jste si všimli, že máme rádi hry, soutěže a rébusy. Abychom nemuseli čekat příliš dlouho na další takovou událost, rozhodli jsme se pro vás čas od času vymyslet tématickou soutěž, nad kterou si budete moci lámat hlavu pěkně z pohodlí domova. Pak už jen stačí trochu toho štěstíčka a cena je vaše.

Soutěž >>>

Koňská opereta - doplněno o VIDEO z Velké parodické!

Michal Doubek, 6. 4. 2011

Shrnutí Velké Parodické, která proběhla 2. dubna, se stále rozšiřuje! Další a další fotografie přibývají v sekci "fotky z nedávných akcí".
Diskuzi k akci naleznete zde.
Nejnověji se můžete podívat na celý průběh dostihu Velké parodické steeplechase od představení koní v paddocku až po cílovou rovinku na serveru YouTube - odkaz naleznete v našem archivu.

Archiv >>>

Dubnové osobní premiéry - přijímáme nové členy!

Michal Doubek, 5. 4. 2011

Všímavým pozorovatelům asi neuniklo, že 4. Výroční koncert s námi na podiu absolvovali i dva noví členové - tanečníci Tomáš Prax a Martina Veletová. Po pouhých dvou měsících tréninku nechyběli ani v jednom z předváděných tanců a společně s celým souborem si užili ovace zaplněného hlediště.
A co ty? Nemáš chuť se každý týden trochu protáhnout? Poznat nové přátele? Zažít si i svoji chvilku slávy? Není to tak těžké - přijď mezi nás. Hledáme nové tanečníky a tanečnice! Nevadí, že nemáš žádné předchozí taneční zkušenosti, od toho jsme tu, abychom ti pomohli je získat... Zkoušíme většinou v pátek od 19 do 21 v Kulturním domě Dubina v Pardubicích, ale než přijdeš, radši zavolej Pavlovi na tel. 737 865 024, ať tam zbytečně nečekáš, kdybychom třeba zrovna zkoušku zrušili :-)
Anebo hraješ na nějaký hudební nástroj a chtěl bys zkusit, jaké to je zahrát si společně v lidové muzice? Neboj se, není to žádná dechovka :-) Tak neváhej a zavolej Mikovi na tel. 739 370 595, on už se s tebou domluví, co a jak...

Spuštěn nový web

Michal Doubek, 3. 4. 2011

Folklorní soubor Lipka spustil nový web, prozatím v testovací verzi. Najdete na něm řadu nových funkcí, spoustu informací, to vše oděné do modernějšího hávu. Co mu říkáte? O svoje názory se s námi můžete podělit na novém foru!

4. výroční koncert

Miroslav Beran, 11. 3. 2011

Dne 2.dubna 2011 v 19 hod. Vás zveme do KD Hronovická v Pardubicích na již čtvrtý výroční koncert, kterým bude provádět moderátor, ve folklorním světě známý, David Slouka. Formou veselého příběhu plného lidových písní a tanců se dozvíte, jak to asi mohlo být s koňskou půlí v pardubickém erbu a že těžká práce nečeká němé tváře jen na poli, či za vozem. Opět jsme si pro Vás nezapomněli připravit interaktivní překvapení a trochu toho mlsání z rukou našich hospodyněk. Jako host pořadu se představí pěvecký soubor Kmotričky z Brna. Protože se s námi i po skončení pořadu rok co rok bavíváte zpěvem a tancem, bude i letos na závěr večera muzika hrát k volnému veselení.
Vstupenky je možné zakoupit v informačním centru na Třídě Míru za cenu: dospělí 90 Kč, studenti a důchodci 60 Kč, děti do 6ti let zdarma. 10% sleva na vstupném čeká na každého, kdo dorazí na koncert v klobouku.

Rezervace >>>
<< |  1  |  2  |  3  |  4  |  5 |  >>
23. listopadu 2019 - Praha, Divadlo U hasičů
FOLKLOR 4x JINAK S DAVIDEM MIKULOU
8. prosince 2019 - Pardubice, KD Hronovická
VÁNOČNÍ KONCERT S DFS PERNÍČEK
25. dubna 2020 - Pardubice, KD Hronovická
13. VÝROČNÍ KONCERT FS LIPKA PARDUBICE
Kulturní centrum Pardubice
CD Pod naší Lipkou Nechcete čekat na naše vystoupení? Objednejte si naše zbrusu nové CD představující průřez repertoárem prvních pěti let činnosti obnovené Lipky a budeme s Vámi kdekoli a kdykoli budete chtít!
Jen chci poslat pozdrav Lence Šťastné. Ať se Lipce daří. Martina Zbránková
Prosím paní Brandovou, která nám zaslala dotaz prostřednictvím formuláře na těchto stránkách, aby napsala ještě jednou přímo na email fslipka@centrum.cz - v došlém vzkazu totiž nebyla celá adresa, na kterou bych mohl odpovědět. Děkuji!
Ahoj k Vám do Lipky! Nedá mi to, abych alespoň takto, psanou formou, nesmekla klobouk zejména před všemi muzikanty, kteří účinkovali jako tanečníci jak na Vašem bále, tak i teď v sobotu v Pileticích! Na bále se mi při "čechomoráckém čísle" doslova tajil dech a v němém úžase jsem zírala s (lidově řečeno) hubou dokořán, takže na Májce jsem si to divácky znovu mile ráda užila! Myslím, že je to obdivuhodný výkon. Díky za něj a těším se na další! Zdraví Káťa-Láďa
pro členy
login:
heslo:
www.PardubickeObchody.czUbytování Krkonoše, Jizerské hory a Český rájUbytování na SlovenskuPardubický kaleidoskop
Kam na výlet s detmi?Hanáci PrahaRáj notKroje.cz - materiály a doplňky pro krojeEshop tradice
Copyright © Folklórní soubor Lipka Pardubice, o.s.
Licence agreement