folklórní soubor Lipka Pardubice - folklor Východních Cech
o souboru
pár slov o nás
členové
repertoár
napsali o nás
texty písní
nabízíme
partneři
akce
nadcházející akce
nedávné akce
archiv
sezona 13/14
sezona 12/13
sezona 11/12
sezona 10/11
sezona 09/10
sezona 08/09
sezona 07/08
kronika 1982
kronika 1981
kronika 79/80
projekty
CD Pod naší lipkou
podzimní folklórní slavnosti
taneční domy
staročeský bál
výroční koncerty
vánoční pořady
památná lípa
lidové zvyky
tábor DFS Perníček

FOLKLÓRNÍ SOUBOR LIPKA PARDUBICE

Folklórní soubor Lipka si už od svého založení klade za cíl prezentovat lidové písně, tance i zvyky široké veřejnosti přístupnou a poutavou formou. V repertoáru Lipky tak najdete jak východočeské tance ve své základní podobě, ale i moderní a netradiční zpracování tradičních témat. Lipka se tak již během prvních let své činnosti představila na mnoha podiích a tanečních parketech.

O souboru >>>

Soubor Lipka Vám nabízí folklórní programy sestavené podle Vašich přání - vystoupení v délce od pěti do šedesáti minut, ale i celovečerní taneční zábavu s předtančením, tanečními hrami a soutěžemi i výukou lidových tanců. Náš soubor pravidelně vystupuje na nejrůznějších trzích, při velikonočních a mikulášských slavnostech, na adventních a vánočních koncertech. Vyjímkou nejsou ale ani folklórní vystoupení a taneční zábavy na plesech, firemních večerech, konferencích a jiných společenských událostech.

Nabízíme >>>

NOVINKY

Velikonoční pomlázka Pardubice 2011

Michal Doubek, 13. 8. 2011

Na Velikonoční pomlázku 2011 budou v Pardubicích jako každý rok naši krojovaní chlapci obcházet nedočkavá děvčata a budou jim plnit jejich velikonočení přání, aby do příštího roku neuschly. Tato folklorní nabídka našich švarných chlapců je vhodná jak pro členky souboru, tak i pro naše věrné fanynky. Souborový fotograf jistě pochytá krásné velikonoční obrázky, které budou poté k nahlédnutí na těchto stránkách.
Příjemně prožité Velikonoční pondělí přeje folklorní soubor Lipka z Pardubic.

pomlázka 2011 >>>

Nová soutěž - logická folklorní hříčka

Michal Doubek, 13. 8. 2011

Pozor, pozor v jedné zapomenuté přihrádce pardubické knihovny byla objevena kniha méně známeho autora, spisovatele, prozaika, folkloristy, Otakara Plíška. V ní byly možná záměrně, možná ne, použity zvláštní slovní obraty. Jejich smysl se nám zčásti podařil rozluštit. Nyní je na vás, abyste nám pomohli, záhadu vyřešit celou.

Soutěž >>>

Setkání členů Lipky po 35-ti letech

Michal Doubek, 13. 8. 2011

Po pěti letech se opět uskuteční setkání bývalých členů Souboru písní a tanců Lipka Pardubice - 22. října 2011 od 15:00 hodin v restauraci U Kosteleckých v Černé za Bory. O organizaci setkání se i tentokrát stará Prášek - vše podstatné naleznete v pozvánce!

Pozvánka na Setkání členů Lipky po 35-ti >>>

Pernštýnská noc 2011 - reportáž Míry Berana

Michal Doubek, 12. 8. 2011

Červnové Perštýnské noci opět přálo krásné počasí a tak bylo kolem morového sloupu hodně těsno. Tentokráte nám bylo vyhrazeno pódium u restaurace Evropa, kde na nás od půl deváté čekalo početné diváctvo. Vystoupení začalo tradičním tancem "Lipka". Po něm následovalo ještě pár samostatných tanců, proložených sólovým zpěvem a muzikantských kousků z dílny Michala Doubka. Jelikož místo, na kterém jsme vystupovali, patří mezi menší jeviště, v pěti párech jsme ho krásně zaplnili...

čtěte dále! >>>

Ohlédnutí za FF Pardubice - Hradec Králové

Michal Doubek, 6. 6. 2011

Tak a je to - letošní ročník Folklorního festivalu Pardubice-Hradec Králové, neboli největší folklorní akce v našem městě, je minulostí. Folklórní soubor Lipka Pardubice se na tentokrát předtavil v rámci tradiční páteční Pernštýnské noci hned ve třech pořadech - v hlavním programu na podiu u Spolkového domu, v komorním pořadu lidových muzik "Jak se hraje v Pardubicích aneb Co vyzkoumal Landa", a na závěr se náš soubor rozloučil s diváky Zpívající Zelenou bránou. V sobotu se celý folklorní festival přestěhoval do Hradce Králové, kde jsme se divákům představili v odpoledním pořadu Roztančené náměstí, a poslední možnost vidět soubor Lipka na festivalu jste měli večer v Pileticích.
Chcete-li ještě zpětně nasát folklórní atmosféru, podívejte se na reportáž TV Hradec ze sobotního programu, anebo do naší fotogalerie.

Fotogalerie >>>
<< |  1  |  2  |  3  |  4 |  5  |  >>
23. listopadu 2019 - Praha, Divadlo U hasičů
FOLKLOR 4x JINAK S DAVIDEM MIKULOU
8. prosince 2019 - Pardubice, KD Hronovická
VÁNOČNÍ KONCERT S DFS PERNÍČEK
25. dubna 2020 - Pardubice, KD Hronovická
13. VÝROČNÍ KONCERT FS LIPKA PARDUBICE
Kulturní centrum Pardubice
CD Pod naší Lipkou Nechcete čekat na naše vystoupení? Objednejte si naše zbrusu nové CD představující průřez repertoárem prvních pěti let činnosti obnovené Lipky a budeme s Vámi kdekoli a kdykoli budete chtít!
Jen chci poslat pozdrav Lence Šťastné. Ať se Lipce daří. Martina Zbránková
Prosím paní Brandovou, která nám zaslala dotaz prostřednictvím formuláře na těchto stránkách, aby napsala ještě jednou přímo na email fslipka@centrum.cz - v došlém vzkazu totiž nebyla celá adresa, na kterou bych mohl odpovědět. Děkuji!
Ahoj k Vám do Lipky! Nedá mi to, abych alespoň takto, psanou formou, nesmekla klobouk zejména před všemi muzikanty, kteří účinkovali jako tanečníci jak na Vašem bále, tak i teď v sobotu v Pileticích! Na bále se mi při "čechomoráckém čísle" doslova tajil dech a v němém úžase jsem zírala s (lidově řečeno) hubou dokořán, takže na Májce jsem si to divácky znovu mile ráda užila! Myslím, že je to obdivuhodný výkon. Díky za něj a těším se na další! Zdraví Káťa-Láďa
pro členy
login:
heslo:
www.PardubickeObchody.czUbytování Krkonoše, Jizerské hory a Český rájUbytování na SlovenskuPardubický kaleidoskop
Kam na výlet s detmi?Hanáci PrahaRáj notKroje.cz - materiály a doplňky pro krojeEshop tradice
Copyright © Folklórní soubor Lipka Pardubice, o.s.
Licence agreement