folklórní soubor Lipka Pardubice - folklor Východních Cech
o souboru
pár slov o nás
členové
repertoár
napsali o nás
texty písní
nabízíme
partneři
akce
nadcházející akce
nedávné akce
archiv
sezona 13/14
sezona 12/13
sezona 11/12
sezona 10/11
sezona 09/10
sezona 08/09
sezona 07/08
kronika 1982
kronika 1981
kronika 79/80
projekty
CD Pod naší lipkou
podzimní folklórní slavnosti
taneční domy
staročeský bál
výroční koncerty
vánoční pořady
památná lípa
lidové zvyky
tábor DFS Perníček

FOLKLÓRNÍ SOUBOR LIPKA PARDUBICE

Folklórní soubor Lipka si už od svého založení klade za cíl prezentovat lidové písně, tance i zvyky široké veřejnosti přístupnou a poutavou formou. V repertoáru Lipky tak najdete jak východočeské tance ve své základní podobě, ale i moderní a netradiční zpracování tradičních témat. Lipka se tak již během prvních let své činnosti představila na mnoha podiích a tanečních parketech.

O souboru >>>

Soubor Lipka Vám nabízí folklórní programy sestavené podle Vašich přání - vystoupení v délce od pěti do šedesáti minut, ale i celovečerní taneční zábavu s předtančením, tanečními hrami a soutěžemi i výukou lidových tanců. Náš soubor pravidelně vystupuje na nejrůznějších trzích, při velikonočních a mikulášských slavnostech, na adventních a vánočních koncertech. Vyjímkou nejsou ale ani folklórní vystoupení a taneční zábavy na plesech, firemních večerech, konferencích a jiných společenských událostech.

Nabízíme >>>

NOVINKY

Půlkulaté výročí je tady!

Michal Doubek, 30. 4. 2012

Ani jsme se nenadáli a páté, půlkulaté výročí je tu. Oslavíme ho na tradičním Výročním koncertě a doufáme, že budete u toho! Neváhejte a hned si zarezervujte lístky, protože letos jsme si pro vás připravili opět něco nového - a to nejen tanečního a muzikantského... Něco málo možná napoví naše pozvánka, ale to hlavní uvidíte, uslyšíte a zažijete až na Výročním koncertě. Těšíme se na vás!

Informace a rezervace >>>

Staročeský bál z deníčku Zdeňky Krebsové

Michal Doubek, 1. 2. 2012

V sobotu 5.11. 2011 se uskutečnil v KD Dukla Pardubice další ročník pravého „Staročeského bálu“, který se tradičně s výjimkou pár let uskutečňuje již od roku 1981. Letos vás bavil Folklorní soubor Lipka Pardubice, Folklorní soubor Baldrián, Národopisný soubor Formani a Soubor písní a tanců Dolina.
Zážitky z večera pro vás sepsala Zdeňka Krebsová.

Více o bále >>>

Texty písní z našeho repertoáru

Michal Doubek, 19. 12. 2011

Na stránkách se objevila NOVÁ záložka! Z hlavní nabídky "o souboru" můžete nyní rozkliknout "texty písní" a začíst se do textů, díky kterým si budete moci příště zazpívat s námi.

Texty písní >>>

PF 2012

Michal Doubek, 19. 12. 2011

Vážení přátelé, naši diváci a poslucači, děkujeme Vám za přízeň, kterou jste nám v roce 2011 věnovali, a které si velice vážíme. Do nového roku 2012 Vám přejeme hodně v první řadě hodně zdraví, štěstí... a také dobré nálady! A kdyby se Vám jí nedostávalo, rádi Vám jí na našich vystoupeních a pořadech trochu předáme.

pf 2012 >>>

Podzimní folklórní slavnosti - folklórní festival v Pardubicích

Vladimír Krejčí, 16. 8. 2011

Folklórní soubor Lipka pro Vás připravuje na letošní září zcela nový projekt! Novým festivalem s názvem Podzimní folklórní slavnosti bychom Vám rádi zpříjemnili blížící se podzim, rozšířili nabídku událostí, které pro Vás během celého roku pořádáme, a přinesli Vám folklór i tam, kde se s ním často nesetkáváte.

Chcete se dozvědět víc? >>>
<< |  1  |  2  |  3 |  4  |  5  |  >>
23. listopadu 2019 - Praha, Divadlo U hasičů
FOLKLOR 4x JINAK S DAVIDEM MIKULOU
8. prosince 2019 - Pardubice, KD Hronovická
VÁNOČNÍ KONCERT S DFS PERNÍČEK
25. dubna 2020 - Pardubice, KD Hronovická
13. VÝROČNÍ KONCERT FS LIPKA PARDUBICE
Kulturní centrum Pardubice
CD Pod naší Lipkou Nechcete čekat na naše vystoupení? Objednejte si naše zbrusu nové CD představující průřez repertoárem prvních pěti let činnosti obnovené Lipky a budeme s Vámi kdekoli a kdykoli budete chtít!
Jen chci poslat pozdrav Lence Šťastné. Ať se Lipce daří. Martina Zbránková
Prosím paní Brandovou, která nám zaslala dotaz prostřednictvím formuláře na těchto stránkách, aby napsala ještě jednou přímo na email fslipka@centrum.cz - v došlém vzkazu totiž nebyla celá adresa, na kterou bych mohl odpovědět. Děkuji!
Ahoj k Vám do Lipky! Nedá mi to, abych alespoň takto, psanou formou, nesmekla klobouk zejména před všemi muzikanty, kteří účinkovali jako tanečníci jak na Vašem bále, tak i teď v sobotu v Pileticích! Na bále se mi při "čechomoráckém čísle" doslova tajil dech a v němém úžase jsem zírala s (lidově řečeno) hubou dokořán, takže na Májce jsem si to divácky znovu mile ráda užila! Myslím, že je to obdivuhodný výkon. Díky za něj a těším se na další! Zdraví Káťa-Láďa
pro členy
login:
heslo:
www.PardubickeObchody.czUbytování Krkonoše, Jizerské hory a Český rájUbytování na SlovenskuPardubický kaleidoskop
Kam na výlet s detmi?Hanáci PrahaRáj notKroje.cz - materiály a doplňky pro krojeEshop tradice
Copyright © Folklórní soubor Lipka Pardubice, o.s.
Licence agreement