folklórní soubor Lipka Pardubice - folklor Východních Cech
o souboru
pár slov o nás
členové
repertoár
napsali o nás
texty písní
nabízíme
partneři
akce
nadcházející akce
nedávné akce
archiv
sezona 13/14
sezona 12/13
sezona 11/12
sezona 10/11
sezona 09/10
sezona 08/09
sezona 07/08
kronika 1982
kronika 1981
kronika 79/80
projekty
CD Pod naší lipkou
podzimní folklórní slavnosti
taneční domy
staročeský bál
výroční koncerty
vánoční pořady
památná lípa
lidové zvyky
tábor DFS Perníček

FOLKLÓRNÍ SOUBOR LIPKA PARDUBICE

Folklórní soubor Lipka si už od svého založení klade za cíl prezentovat lidové písně, tance i zvyky široké veřejnosti přístupnou a poutavou formou. V repertoáru Lipky tak najdete jak východočeské tance ve své základní podobě, ale i moderní a netradiční zpracování tradičních témat. Lipka se tak již během prvních let své činnosti představila na mnoha podiích a tanečních parketech.

O souboru >>>

Soubor Lipka Vám nabízí folklórní programy sestavené podle Vašich přání - vystoupení v délce od pěti do šedesáti minut, ale i celovečerní taneční zábavu s předtančením, tanečními hrami a soutěžemi i výukou lidových tanců. Náš soubor pravidelně vystupuje na nejrůznějších trzích, při velikonočních a mikulášských slavnostech, na adventních a vánočních koncertech. Vyjímkou nejsou ale ani folklórní vystoupení a taneční zábavy na plesech, firemních večerech, konferencích a jiných společenských událostech.

Nabízíme >>>

NOVINKY

VYHODNOCENÍ VÁNOČNÍHO KVÍZU

Michal Doubek, 14. 4. 2014

Navštívili jste 7. Výroční koncert VÁNOCE, VÁNOCE PŘICHÁZEJÍ a zajímají Vás správné odpovědi? Tady jsou!
1) Folklorní soubor Lipka oslavil osmé Vánoce (7 klasických a jadny dubnové)
2) Dědu Mráze doprovází Sněhurka
3) Kanoi havajského "Uncle Santy" táhnou delfíni
4) Finskému Joulupukkimu pomáhá s přípravou jeho manželka Joulumouri
5) Děti v Argentině dávají za dveře seno a vodu pro koně tří králů
6) Ve Švýcarsku rozdává dárky tajemný Monsieur Chalande
7) A kolik je let Ježíškovi? Všechny odpovědi byly správné...

Nebyli jste na 7. Výročním koncertě a říkáte si, co je to muselo být za hloupost - vánoční pořad v dubnu? Již brzy vám tu z něj nabídneme víc - texty, fotky, videa... těšte se!

CD Pod naší lipkou pokřtěno!

Michal Doubek, 16. 4. 2013

CD Pod na39 lipkou
V rámci 6. Výročního koncertu jsme 13. dubna přivedli na svět a pokřtili vůbec první kompaktní disk našeho souboru s názvem Pod naší lipkou. CD patří nejen všem muzikantkám, muzikantům, zpěvačkám a zpěvákům, kteří se na jeho vzniku podíleli, ale stejnou měrou i každému současnému i bývalému členu souboru jako poděkování za prvních pět let bohatého společného snažení. A v neposlední řadě také všem našim věrným divákům a posluchačům za pozornost, kterou nám štědře věnovali.

Že ho ještě doma nemáte? Objednejte si ho! A pokud ho máte, napište nám do našeho fora, jak se Vám líbí, Váš názor nás zajímá!

Objednejte si CD právě teď >>>

6. Výroční koncert LIPKA MÁ TALENT již tento týden!

Michal Doubek, 16. 4. 2013

Vážení přátelé,
přijměte prosím srdečné pozvání na 6. Výroční koncert Folklórního souboru Lipka Pardubice, který se uskuteční v sobotu 13. dubna 2013 od 19 hodin v Kulturním domě Hronovická v Pardubicích. Společně s hostem večera, Folklorním souborem Radost Pardubice, jsme pro Vás připravili přehlídku těch nejlepších tanců a písní z našich repertoárů, v průběhu koncertu pak pokřtíme premiérové CD našeho souboru.
A konečně - po vzoru našich komerčních televizí jsme se výroční večer rozhodli zpestřit soutěží talentů, ve které poznáte schopnosti a nadání našich členů mnohdy netušené a jen na Vás bude vybrat ten největší. Těšíme se na Vás!

Podívejte se na pozvánku >>>

5. výroční koncert - zavzpomínejme!

Vladimír Krejčí, 30. 4. 2012

14. dubna 2012 se v Kulturním domě Hronovická v Pardubicích konal pátý výroční koncert Folklorního souboru Lipka moderovaný Patrikem Ulrichem. Jako vždy jsme upustili fantazii uzdu a nabídli divákům bláznivý večer plný napětí a nečekaných zvratů. Naše početné řady byly rozšířeny o sympatické tanečnice z folklorního souboru Radost a svojí chvíli slávy si užil také maskot folklorního souboru Lipka, labradorský retriever Berta. Jako host letos přijal naše pozvání Folklorní soubor Šarvanci z Prahy.


Je vám líto, že jste tuto akci propásli? Přihlašte se k odběru našich novinek prostřednictvím informačního mailu!

A jaké že to bylo? >>>

Máte chuť na změnu? Začněte s námi tancovat.

Vladimír Krejčí, 30. 4. 2012

Přijměte naše pozvání do taneční složky folklorního souboru Lipka. Nemusíte mít žádné předchozí taneční zkušenosti, stačí chuť zažít něco nového. Jestli si myslíte, že Vám již ujel vlak, jste na omylu. U nás můžete začít v jakémkoliv věku. Nemusíte se bát žádných nároků na výkon, každý tančí jak je mu to příjemné, s kým je mu to příjemné, zkrátka pro potěšení.
V současné době je v naší pohodové dvacetičlenné taneční složce 7 akceschopných párů, které vám rády pomohou s rychlým startem. Zpíváte rádi, ale stále máte pocit, že to není dokonalé? Lidová zábava umí odpouštět. Jestliže máte chuť ještě něco dokázat, poznat nové přátele, kteří se kromě zpěvu a tance oddávají i mnoha jiným sportovním, kulturním a společenským aktivitám pište na fslipka@centrum.cz. Těšíme se na vás.

Poslat email >>>
<< |  1  |  2 |  3  |  4  |  5  |  >>
23. listopadu 2019 - Praha, Divadlo U hasičů
FOLKLOR 4x JINAK S DAVIDEM MIKULOU
8. prosince 2019 - Pardubice, KD Hronovická
VÁNOČNÍ KONCERT S DFS PERNÍČEK
25. dubna 2020 - Pardubice, KD Hronovická
13. VÝROČNÍ KONCERT FS LIPKA PARDUBICE
Kulturní centrum Pardubice
CD Pod naší Lipkou Nechcete čekat na naše vystoupení? Objednejte si naše zbrusu nové CD představující průřez repertoárem prvních pěti let činnosti obnovené Lipky a budeme s Vámi kdekoli a kdykoli budete chtít!
Jen chci poslat pozdrav Lence Šťastné. Ať se Lipce daří. Martina Zbránková
Prosím paní Brandovou, která nám zaslala dotaz prostřednictvím formuláře na těchto stránkách, aby napsala ještě jednou přímo na email fslipka@centrum.cz - v došlém vzkazu totiž nebyla celá adresa, na kterou bych mohl odpovědět. Děkuji!
Ahoj k Vám do Lipky! Nedá mi to, abych alespoň takto, psanou formou, nesmekla klobouk zejména před všemi muzikanty, kteří účinkovali jako tanečníci jak na Vašem bále, tak i teď v sobotu v Pileticích! Na bále se mi při "čechomoráckém čísle" doslova tajil dech a v němém úžase jsem zírala s (lidově řečeno) hubou dokořán, takže na Májce jsem si to divácky znovu mile ráda užila! Myslím, že je to obdivuhodný výkon. Díky za něj a těším se na další! Zdraví Káťa-Láďa
pro členy
login:
heslo:
www.PardubickeObchody.czUbytování Krkonoše, Jizerské hory a Český rájUbytování na SlovenskuPardubický kaleidoskop
Kam na výlet s detmi?Hanáci PrahaRáj notKroje.cz - materiály a doplňky pro krojeEshop tradice
Copyright © Folklórní soubor Lipka Pardubice, o.s.
Licence agreement