folklórní soubor Lipka Pardubice - folklor Východních Cech
o souboru
pár slov o nás
členové
repertoár
napsali o nás
texty písní
nabízíme
partneři
akce
nadcházející akce
nedávné akce
archiv
sezona 13/14
sezona 12/13
sezona 11/12
sezona 10/11
sezona 09/10
sezona 08/09
sezona 07/08
kronika 1982
kronika 1981
kronika 79/80
projekty
CD Pod naší lipkou
podzimní folklórní slavnosti
taneční domy
staročeský bál
výroční koncerty
vánoční pořady
památná lípa
lidové zvyky
tábor DFS Perníček

VÝROČNÍ KONCERTY

Aktuální - A TO JE TEN POKROK - XI. VÝROČNÍ KONCERT

Vstupenky

Vstupenky na tuto akci si můžete s předstihem zajistit prostřednictvím kteréhokoli člena Folklórního soubor Lipka.

Pomocí tohoto formuláře si můžete zarezervovat požadovaný počet vstupenek. Ty si pak můžete vyzvednout a zaplatit na místě před samotnou akcí. Na vyplněný email Vám přijde potvrzující zpráva.Jméno a příjmení:
E-mail:
Telefon:
Počet vstupenek - plná cena:
Počet vstupenek - zlevněná cena:
Poznámka:

Informace

VĚŘTE, NEVĚŘTE
9. VÝROČNÍ KONCERT FS LIPKA PARDUBICE

Folklorní soubor Lipka Pardubice v této sezoně vstupuje do druhé dekády svého působení na folklorní scéně a i letos si pro Vás připravil v pořadí již 11. Výroční koncert. Ten nabídne jako vždy zábavu v podobě nových písní a tanců, tentokrát ale navíc také poučení – vždyť podtitul koncertu zní "výdobytky moderní doby zpěvem a tancem". Představíme Vám pravdivé i smyšlené příběhy produktů technického pokroku, které ale mohou mít kořeny v dobách dávno minulých.

Soubor Lipka si pro Vás přichystal premiéry nových tanců se špetkou humoru – Ach, synečku a choreografii Lucerna, dále pak tanečně-scénické pásmo na vážnější téma s názvem Ach, ženy, ženy a nechybět nebudou ani čerstvé autorské úpravy lidových písní. Folklórní soubor Lipka si už od svého založení klade za cíl prezentovat lidové písně, tance i zvyky široké veřejnosti přístupnou a poutavou formou. V repertoáru Lipky tak najdete jak východočeské tance ve své základní podobě, ale i moderní a netradiční zpracování tradičních témat.

Výroční koncert bezpochyby ozdobí také milý host, amatérský divadelní soubor Matýsek („Malá taneční skupina“) z Kyjova, který se věnuje tanečnímu divadlu s lidovými prvky. Jeho základní inspirací jsou lidové obyčeje, zvyky, lidová slovesnost, písně a tance. Jako své krédo soubor uvádí: "Chceme pobavit diváky i sami sebe a přitom přitáhnout pozornost široké kulturní veřejnosti k bohaté folklorní a ochotnické tradici svého regionu." Choreografem souboru je Ladislav Šimeček.

Výroční koncert FS Lipka A TO JE TEN POKROK se uskuteční v sobotu 21. dubna 2018 v Kulturním domě Hronovická v Pardubicích, začátek je stanoven na 17 hodin. Koncert je určen pro všechny věkové skupiny a pobaví i diváky, kteří folklorní vystoupení běžně nevyhledávají.

Vstupenky budou k dostání na místě před koncertem, vstupné je 100 Kč, zlevněné pro studenty a důchodce 60 Kč. Čekat na Vás bude i drobné občerstvení.

pozvánka

23. listopadu 2019 - Praha, Divadlo U hasičů
FOLKLOR 4x JINAK S DAVIDEM MIKULOU
8. prosince 2019 - Pardubice, KD Hronovická
VÁNOČNÍ KONCERT S DFS PERNÍČEK
25. dubna 2020 - Pardubice, KD Hronovická
13. VÝROČNÍ KONCERT FS LIPKA PARDUBICE
Kulturní centrum Pardubice
CD Pod naší Lipkou Nechcete čekat na naše vystoupení? Objednejte si naše zbrusu nové CD představující průřez repertoárem prvních pěti let činnosti obnovené Lipky a budeme s Vámi kdekoli a kdykoli budete chtít!
Jen chci poslat pozdrav Lence Šťastné. Ať se Lipce daří. Martina Zbránková
Prosím paní Brandovou, která nám zaslala dotaz prostřednictvím formuláře na těchto stránkách, aby napsala ještě jednou přímo na email fslipka@centrum.cz - v došlém vzkazu totiž nebyla celá adresa, na kterou bych mohl odpovědět. Děkuji!
Ahoj k Vám do Lipky! Nedá mi to, abych alespoň takto, psanou formou, nesmekla klobouk zejména před všemi muzikanty, kteří účinkovali jako tanečníci jak na Vašem bále, tak i teď v sobotu v Pileticích! Na bále se mi při "čechomoráckém čísle" doslova tajil dech a v němém úžase jsem zírala s (lidově řečeno) hubou dokořán, takže na Májce jsem si to divácky znovu mile ráda užila! Myslím, že je to obdivuhodný výkon. Díky za něj a těším se na další! Zdraví Káťa-Láďa
pro členy
login:
heslo:
www.PardubickeObchody.czUbytování Krkonoše, Jizerské hory a Český rájUbytování na SlovenskuPardubický kaleidoskop
Kam na výlet s detmi?Hanáci PrahaRáj notKroje.cz - materiály a doplňky pro krojeEshop tradice
Copyright © Folklórní soubor Lipka Pardubice, o.s.
Licence agreement